About us in English
Tuesday 19 June 2018

Filmer/bilder

The Extreme Altitude Challenge 2006

Vågflygning i Vågå, Norge (5.3 MB).

Upp bland molnen

En segelflygning i bilder (2.9 MB).

Segelflygningar

Segelflygning

Beskrivning av hur en segelflygning kan gå till.

Ensam i lufthavet

Junior och nybliven segelflygare - en flygning i ord.

Verksamhetsschema

Nedan hittar du vårt verksamhetsschema från och med dagens datum och framåt. I schemat ser du vilka dagar vi i dagsläget har planerad flygverksamhet. Av kommentaren kan du också se om flygverksamheten är planerad på någon annan plats än vårt hemmafält utanför Finspång.

Observera också att vår verksamhet är väderberoende. Vissa av de planerade flygtillfällena nedan kan därför ställas in med kort varsel. Är du osäker kan du ringa vår mobiltelefon. Har vi verksamhet är det alltid någon som svarar!

DatumKommentar
2018
30-Jun (Sat)Gräsklippning Ingvar Johansson
01-Jul (Sun)Flygning i Finspång
02-Jul (Mon)Skolvecka 1 börjar
03-Jul (Tue)Flygning i Finspång
04-Jul (Wed)Flygning i Finspång
05-Jul (Thu)Flygning i Finspång
06-Jul (Fri)Flygning i Finspång
07-Jul (Sat)Gräsklippning Jonas Lövgren
08-Jul (Sun)Flygning i Finspång
09-Jul (Mon)Flygning i Finspång
10-Jul (Tue)Flygning i Finspång
11-Jul (Wed)Flygning i Finspång
12-Jul (Thu)Flygning i Finspång
13-Jul (Fri)Skolvecka 2 slutar
14-Jul (Sat)Gräsklippning Tor Blommegård
15-Jul (Sun)Flygning i Finspång
16-Jul (Mon)Flygning i Finspång
17-Jul (Tue)Flygning i Finspång
18-Jul (Wed)Flygning i Finspång
19-Jul (Thu)Flygning i Finspång
20-Jul (Fri)Flygning i Finspång
21-Jul (Sat)Gräsklippning K-G Lilja
22-Jul (Sun)Jörg är på semester. Vem kan/vill byta?
23-Jul (Mon)Flygning i Finspång
24-Jul (Tue)Flygning i Finspång
25-Jul (Wed)Flygning i Finspång
26-Jul (Thu)Flygning i Finspång
27-Jul (Fri)Flygning i Finspång
28-Jul (Sat)Gräsklippning Peter Hansen
29-Jul (Sun)Flygning i Finspång
04-Aug (Sat)Flygning i Finspång
05-Aug (Sun)Flygning i Finspång
11-Aug (Sat)Gräsklippning Magnus Stark
12-Aug (Sun)Flygning i Finspång
18-Aug (Sat)Gräsklippning Erik Säll
19-Aug (Sun)Flygning i Finspång
25-Aug (Sat)Gräsklippning Henrik Åslund
26-Aug (Sun)Flygning i Finspång
01-Sep (Sat)Flygning i Finspång
02-Sep (Sun)Flygning i Finspång
08-Sep (Sat)Gräsklippning Hans Larsson
09-Sep (Sun)Flygning i Finspång
15-Sep (Sat)Flygning i Finspång
16-Sep (Sun)Flygning i Finspång
22-Sep (Sat)Gräsklippning Ingvar Johansson
23-Sep (Sun)Flygning i Finspång
29-Sep (Sat)Flygning i Finspång
30-Sep (Sun)Flygning i Finspång
06-Oct (Sat)Flygning i Finspång
07-Oct (Sun)Flygning i Finspång