About us in English
Wednesday 22 May 2019

Filmer/bilder

The Extreme Altitude Challenge 2006

Vågflygning i Vågå, Norge (5.3 MB).

Upp bland molnen

En segelflygning i bilder (2.9 MB).

Segelflygningar

Segelflygning

Beskrivning av hur en segelflygning kan gå till.

Ensam i lufthavet

Junior och nybliven segelflygare - en flygning i ord.

Verksamhetsschema

Nedan hittar du vårt verksamhetsschema från och med dagens datum och framåt. I schemat ser du vilka dagar vi i dagsläget har planerad flygverksamhet. Av kommentaren kan du också se om flygverksamheten är planerad på någon annan plats än vårt hemmafält utanför Finspång.

Observera också att vår verksamhet är väderberoende. Vissa av de planerade flygtillfällena nedan kan därför ställas in med kort varsel. Är du osäker kan du ringa vår mobiltelefon. Har vi verksamhet är det alltid någon som svarar!

DatumKommentar
2019
23-May (Thu)Saab-kurs, kl 9:30 - 17. Gräsklippning P Hansen morgon o när det passar.
25-May (Sat)Flygning i Finspång
26-May (Sun)Flygning i Finspång
29-May (Wed)Saab-kurs, 9:30 - 17
30-May (Thu)Flygning i Finspång
31-May (Fri)Flygning i Finspång
01-Jun (Sat)Gräsklippning Berne Strand
02-Jun (Sun)Flygning i Finspång
06-Jun (Thu)Flygning i Finspång
07-Jun (Fri)Flygning i Finspång
08-Jun (Sat)Gräsklippning Erik Säll
09-Jun (Sun)Flygning i Finspång
15-Jun (Sat)Gräsklippning Henrik Åslund
16-Jun (Sun)Flygning i Finspång
29-Jun (Sat)Gräsklippning Magnus Stark
30-Jun (Sun)Flygning i Finspång
01-Jul (Mon)Flygning i Finspång
02-Jul (Tue)Flygning i Finspång
03-Jul (Wed)Flygning i Finspång
04-Jul (Thu)Flygning i Finspång
05-Jul (Fri)Flygning i Finspång
06-Jul (Sat)Gräsklippning K-G Lilja
07-Jul (Sun)Flygning i Finspång
08-Jul (Mon)Flygning i Finspång
09-Jul (Tue)Flygning i Finspång
10-Jul (Wed)Flygning i Finspång
11-Jul (Thu)Flygning i Finspång
12-Jul (Fri)Flygning i Finspång
13-Jul (Sat)Gräsklippning Jonas Lövgren
14-Jul (Sun)Flygning i Finspång
15-Jul (Mon)Flygning i Finspång
16-Jul (Tue)Flygning i Finspång
17-Jul (Wed)Flygning i Finspång
18-Jul (Thu)Flygning i Finspång
19-Jul (Fri)Flygning i Finspång
20-Jul (Sat)Gräsklippning Magnus Stark
21-Jul (Sun)Flygning i Finspång
22-Jul (Mon)Flygning i Finspång
23-Jul (Tue)Flygning i Finspång
24-Jul (Wed)Flygning i Finspång
25-Jul (Thu)Flygning i Finspång
26-Jul (Fri)Flygning i Finspång
27-Jul (Sat)Gräsklippning Erik Säll
28-Jul (Sun)Flygning i Finspång
03-Aug (Sat)Gräsklippning Ingvar Johansson
04-Aug (Sun)Flygning i Finspång
10-Aug (Sat)Flygning i Finspång
11-Aug (Sun)Flygning i Finspång
17-Aug (Sat)Gräsklippning Peter Hansen
18-Aug (Sun)Flygning i Finspång
24-Aug (Sat)Flygning i Finspång
25-Aug (Sun)Flygning i Finspång
31-Aug (Sat)Flygning i Finspång
01-Sep (Sun)Gräsklippning K-G Lilja
07-Sep (Sat)Flygning i Finspång
08-Sep (Sun)Flygning i Finspång
14-Sep (Sat)Flygning i Finspång
15-Sep (Sun)Flygning i Finspång
21-Sep (Sat)Gräsklippning Magnus Stark
22-Sep (Sun)Flygning i Finspång
28-Sep (Sat)Flygning i Finspång
29-Sep (Sun)Flygning i Finspång
05-Oct (Sat)Flygning i Finspång
06-Oct (Sun)Flygning i Finspång